Polska kultura w Edynburgu – od 25 lipca do 2 września

Choć może w ojczyźnie nie każdy jest w stanie to zauważyć, to jednak polska kultura jest naprawdę doceniana. Najlepiej świadczy o tym kalendarz kulturalnych imprez w... Edynburgu!

Listen/Touch/See – Polska Arts in Edinburgh to jedna z największych brytyjskich imprez kulturalnych, na których Polacy mogą zaprezentować swoje zdolności. W ramach programu, między 25 lipca a 2 września ma odbyć się aż 180 pojedynczych wydarzeń promujących odmienne gałęzie sztuki.

art

Wśród nich znajdą się koncerty, wystawy, sztuki teatralne. Polacy chcą zaprezentować różnorodność swoich umiejętności, dlatego stawiają na rozmaite style, wielorodne dziedziny. Planowane są koncerty zarówno muzyki klasycznej, jak i jazzowej oraz nowoczesnej. Pośród sztuk mają znaleźć się klasyczne spektakle teatralne, ale też plenerowe, eksperymentalne oraz typowe, modernistyczne performance.

Dodatkowo, do programu imprez włączone zostaną instalacje, pokazy filmowe, pokazy taneczne itp. Do najważniejszych punktów programu Polska Arts in Edinburgh 2012 zaliczane są koncert London Symphony Orchestra, na którym mają zostać wykonane 4 symfonie Karola Szymanowskiego oraz retrospektywa Teatru Biuro Podróży.

Za przygotowanie całego programu polskich występów w Wielkiej Brytanii odpowiedzialny jest Instytut Adama Mickiewicza oraz jego partnerzy, w większości pochodzenia brytyjskiego.

top