Ostatni tomik Szymborskiej ukaże się 20 kwietnia!

20 kwietnia ukaże się ostatni tomik zmarłej poetki Wisławy Szymborskiej. Zgromadzono w nim 13 ostatnich wierszy ukończonych przez autorkę, ułożonych w kolejności chronologicznej.

Tomik zatytułowany „Wystarczy” ukaże się nakładem Wydawnictwa a5. Umowa na jego wydanie została podpisana jeszcze przed śmiercią poetki. Niektóre wiersze, które w nim zawarto, były wcześniej publikowane w czasopismach literackich. Oprócz wierszy tomik zawiera także faksymilie rękopisów Szymborskiej.

książka

Wybór a5 jako wydawnictwa, które wyda ostatni tomik poetki, nie był przypadkowy. Wszystkie dotychczasowe tomiki autorstwa Szymborskiej ukazywały się na przemiennie nakładem wydawnictwa Znak i a5. Teraz przyszła kolej na to drugie.

Oba wydawnictwa związane z poetką po jej śmierci zaplanowały wznowienie dotychczas wydawanych tomików jej autorstwa. Znak zajął się ponadto przygotowywaniem biografii autorki. Książka \"Pamiątkowe rupiecie. Biografia Wisławy Szymborskiej\" została przygotowana na podstawie wywiadu, jaki kilka lat temu przeprowadziły z poetką Anna Bikont oraz Joanna Szczęsna.

Treść wywiadu została poszerzona o blisko ¼, poprawiona oraz uzupełniona. W obecnej wersji zawiera najważniejsze fakty z życia poetki i ciekawostki na jej temat.

top