Książki na wakacje- co zabrać na plażę

Lubisz wylegiwać się na plaży, ale niekoniecznie się nudzić? Weź ze sobą ciekawą książkę! Oto lista tych tytułów, które w najbliższym czasie z pewnością będą na topie.

 

biblioteka

Panie, które chcą porządnie opalić plecy, jednocześnie nie nudząc się zanadto, powinny sięgnąć po wzruszającą książkę „Służące” autorstwa Kathryn Stockett. Opowiada ona o afroamerykanach żyjących w USA w latach 60., jednak jej przesłanie jest bardzo uniwersalne i w wielu aspektach nawiązuje także do czasów dzisiejszych. To lektura typowo kobieca, ciekawa i zmuszająca do refleksji.

 

Interesującą pozycją na wakacje będzie również najnowsza książka uwielbianej w Polsce Olgi Tokarczuk pt. „Moment niedźwiedzia”, która w szczególny sposób traktuje o najprostszych sprawach – życiu, ciele, śmierci, ale też o seksualności.

 

Nie tylko paniom, ale i panom do gustu powinna też przypaść książka „Poza strachem” Jaye Ford, będąca jedną z lepszych nowości z gatunku thrillerów.

 

Ci, którzy wolą fascynujące przygody, powinni sięgnąć po „Campa w sakwach, czyli rowerem na dach świata” Piotra Strzeżysza. To nie tylko wspaniała opowieść o niezwykłych przygodach przeżytych podczas dalekiej podróży na jednośladzie, ale też zachęta do aktywnego spędzenia wakacji. Wciągające i idealne na lato są też książki Tony’ego Halika, który wspaniale opowiada o dalekich podróżach. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by powrócić do dawnych czasów i znów przenieść się na bezludną wyspę wraz z Robinsonem Crusoe.

 

Kto wie, może właśnie ta pozycja albo „20 000 mil podwodnej żeglugi” natchnie nas do tego, by te wakacje spędzić w naprawdę niezwykły sposób?

top